– výstavy Archie

50. Podbrdská krajská výstava psů Rokycany 2015
V sobotu 13.06.2015 jsem se zúčastnili krajské výstavy psů v Rokycanech, kde labradorské retrievery pouzoval rozhodčí Vladimír Adlt, u kterého si Archie vyběhal výsledek V1, VT, KV.

Speciální výstava psů Humpolec 2015
V neděli 10.05.2015 jsme se zúčastnili speciální výstavy psů v Humpolci, kde kruh labradorských retrieverů posuzovala rozhodčí Kroflin Barabara (CRO), u které si Archie ve velké konkurenci vyběhal výsledek V3.

Klubová výstava psů Humpolec 2015
V sobotu 09.05.2015 jsme se zúčastnili klubové výstavy psů v Humpolci, kde kruh labradorských retrieverů posuzovala rozhodčí Gyárfás Marianne (H), u které si Archie ve velké konkurenci vyběhal výsledek V2 res. CAC.
Největší radost nám ale Archie udělal, když v tento den obdržel titul Klubový Šampion KCHLS.

Duodanube Bratislava 2014
V sobotu 16.08.2014 a neděli 17.08.2014 jsme se vypravili do daleké Bratislavy, kde jsme Archieho po oba dva dny vystavovali ve třídě pracovní. V sobotu nás posuzovala paní rozhodčí Barbara Arndt (CA), která Archieho viděla jako V1 CAC, res. CACIB. V neděli nás posuzoval pan rozhodčí Fury Mijo (CRO), který Archieho viděl jako V2, res. CAC. Celý víkend jsme si perfektně užili a kromě super výsledků přivezli i hezké ceny.

Krajská výstava psů Rokycany 2014
V sobotu 07.06.2014 jsme jako každý rok navštívili Krajskou výstavů psů v Rokycanech, kde nás posuzoval pan rozhodčí Vladimír Adlt. Archie od něho dostal hodnocení V1 VTP a krásný pohár.

Klubová výstava psů Humpolec 2014
V sobotu 10.05.2014 a v neděli 11.05.2014 jsme se zúčastnili Klubové výstavy psů v Humpolci. Archie byl po oba dva dny přihlášen do třídy pracovní. V sobotu 10.05.2014 posuzoval kruh Labradorských retrívrů Nightingale David (GB) a Archie u něj získal hodnocení V1 CAC, Klubový vítěz. Tímto splnil podmínky pro udělení titulu Klubový šampion KCHLS. V neděli 11.05.2014 posuzovala kruh Labradorských retrívrů Nightingale Marilyn (GB) a Archie u ní získal hodnocení V1 CAC, Vítěz kraje Vysočina.

Mezinárodní výstava psů Praha 2014
V sobotu 03.05.2014 jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy v Praze. Kruh Labradorských retrívrů posuzoval rozhodčí Grundetjern Vidar (N) a Archie získal ve třídě pracovní hodnocení V1 CAC, čímž splnil podmínky pro udělení titulu Český šampion České republiky.

Mezinárodní výstava psů Bratislava 2013
V sobotu 26.10.2013 a v neděli 27.10.2013 jsme se zúčastnili mezinárodní výstavy v Bratislavě. Archie byl po oba dny přihlášen do pracovní třídy. V sobotu 26.10.2013 v kruhu Labradorských retrívrů posuzovala rozhodčí Lenka Frnčová a Archie získal hodnocení V 1 – CAC. V neděli 27.10.2013 v kruhu Labradorských retrívrů posuzoval rozhodčí Petr Studentík a Archie získal hodnocení VD 2.

Mezinárodní výstava psů České Budějovice 2013
V sobotu 05.10.2013 jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích. V kruhu labradorských retrívrů posuzovala rozhodčí Zdeňka Jílková. Archie byl přihlášen do třídy pracovní, kde získal výsledek výborný 3 a k tomu pěkný posudek.

Klubová výstava psů Oslavany 2013
V sobotu 21.09.2013 jsme se zúčastnili Klubové výstavy v Oslavanech. V kruhu labradorských retrívrů – psů posuzoval rozhodčí Arwyn Ellis (GB). Archie byl přihlášen do třídy pracovní, kde získal výsledek výborný, bez umístění a velmi pěkný posudek.

Intercanis Brno 2012
V sobotu 23.06.2012 jsme opět zavítali na výstaviště do Brna. Nejprve nás překvapilo, že výstava se za pěkného počasí koná uvnitř haly, ale nakonec jsme se dozvěděli, že mezinárodní výstava se zde koná vždy. Tohle nám bylo trochu líto, protože raději vystavujeme venku. Nakonec jsme ale v otevřené třídě u pana rozhodčího Františka Šimka vybojovali hodnocení V3 a odjížděli tak brzy spokojeně domů.

Speciální a klubová výstava Konopiště 2012
V sobotu 16.06.2012 jsme vystavovali na Konopišti, kde se konala speciální výstava retrieverů. Ve třídě otevřené nás posuzovala paní rozhodčí Dale Elliot (GB), která si na posudcích dala velmi záležet a konkrétně Archiemu se velice zalíbila. Přes obrovské vedro a žhnoucí slunce jsme vydrželi až do odpoledne, kdy jsme vystavovali a na prosluněném trávníku jsme dostali hodnocení V4.

V neděli 17.06.2012 jsme se opět na Konopiště do krásného prostředí vrátili a vystavovali ve třídě otevřené na klubové výstavě retrieverů. Posuzovala nás paní rozhodčí Pat Herrison, která po dlouhém rozmýšlění nakonec Archiemu udělila známku V3. I přes nepřející počasí, kdy v neděli i trochu pršelo, jsme si odváželi krásné zážitky.

Krajská výstava Rokycany 2012
V sobotu 09.06.2012 jsme vyrazili do nedalekých Rokycan, kde jsme již podruhé vystavovali Archieho. Tentokrát jsme vystavovali ve třídě otevřené u pana rozhodčího Vladimíra Adlta. Počasí nám poměrně přálo a tak se nám výstava opět líbila, kdy byla hezky zvládnutá i z pořadatelského hlediska. Archie ve své třídě vybojoval hodnocení V1 VT KV a velkou chválu pana rozhodčího Adlta. Nám osobně se moc líbilo, jak pan Adlt posuzuje, jelikož hodnocení pejska říkal hlasitě pro diváky a tak jsme měli přehled o všech hodnoceních. Bylo zajímavé srovnávat naše názory a názory pana rozhodčího. Dále Archie postoupil mezi pět nejkrásnějších dospělých psů výstavy, kde již bohužel neumístil, ale i tak to považujeme za velký úspěch. Nakonec jsme si z výstavy odváželi stužku a dva poháry.

Klubové výstavy Humpolec 2012
V sobotu 12.05.2012 a v neděli 13.05.2012 jsme již podruhé Archieho vystavovali na klubových výstavách v Humpolci. Výstavy se opět konaly na závodišti Zlatá podkova, kde je krásné prostředí pro pejsky i jejich majitele. Nám se v Humpolci opět velice líbilo a shodli jsme se na tom, že tato bude jedna z mála výstav, které zůstaneme opravdu věrní, dokud to půjde. Ačkoliv sobotu nebylo hezké počasí a celý den propršel, z výstavy jsme odcházeli spokojení a unavení, Archie se vystavoval ve třídě otevřené, kde od pana rozhodčího Viktor Cole (GB) dostal hodnocení V3 a odnesl si krásnou medaili. V neděli už bylo počasí příznivější a tak bylo v kruzích vidět více radosti. Nám při vystavovaní krásně svítilo sluníčko a tak paní rozhodčí Janet Cole (GB) mohla plně ocenit Archieho krásu a dám mu známku V1 CAC. V neděli jsme dostali krásný pohár. Výstavy se zúčastnili i naši chovatelé Lenka a Marek Peniškovi se svými dvěma mladými svěřenkami Bliss Spatio-Temporal a Aldamity With or Without You, které rovněž bodovaly (http://www.spatio-temporal.cz).

Mezinárodní výstava Praha 2012
V sobotu 05.05.2012 jsme po delší době zavítali na výstavu, která nám byla zeměpisně blíže, takže jsme se vyspali až do růžova, co ž bylo znát hlavně na Archiem. Ten si výstavu vyloženě užíval, avšak ne moc dobře pro nás. Probudilo se v něm minimálně tisíc čertů a zlobil od začátku do konce. Poprvé po dlouhé době jsme ho zase poznávali. Nakonec si ve třídě otevřené u pana rozhodčího Františka Pasáka vyskotačil (doslova) hodnocení V.

Mezinárodní výstava České Budějovice 2012
V sobotu 31.03.2012 jsme velmi natěšení na paní rozhodčí Susanne Häger (A) brzy ráno vyrazili do jihočeské metropole, kde jsme vystavovali opět ve třídě otevřené. V Budějovicích se nám velice líbilo, jen jsme museli bohužel konstatovat, že halové výstavy nám příliš nesedí. Přecejen se nám více líbí venku, kde je Archie přirozenější a uvolněnější. Nakonec jsme si spokojeně odváželi hodnocení V4 a velmi hezký posudek.

DUOCACIB Brno 2012
O víkendu 04. – 05.02.2012 jsme Archieho vzali do jeho rodného města a vystavovali ho v otevřené třídě před párem rozhodčích Mary & Martinem O´Donoghue (GB). Na výstavě byla obrovská spousta psů různých ras, jak už to tak na mezinárodních výstavách bývá. Po oba dva dny v hale panoval veliký zmatek a stres. Archie byl z celého víkendu nesvůj a nejvíce se mu líbilo v penzionu, kde si pěkně odpočinul po náročné cestě a náročném vystavovaní. V sobotu dostal známku V bez umístění a v neděli si vysloužil pouze VD. Po obou dnech jsme byli rádi, že už konečně odjíždíme domů, protože nás neúprosně honila angína a i Archie byl z prostředí nešťastný. Příště snad všechno dopadne lépe .

Mezinárodní výstava Norimberk 2012
V sobotu 14.1.2012 jsme v ranních hodinách vyrazili s velkým časovým předstihem, vzhledem k počasí do Norimberka na mezinárodní výstavu psů CACIB. V průběhu cesty nás v SRN zastihlo husté sněžení, při kterém jsme museli zastavit na odpočívadle, z čehož měl největší radost Archie, protože po dlouhé době viděl sníh. Poté co sněžení ustalo jsme pokračovali v cestě plni očekávání a hlavně obav z toho jak výstaviště najdeme. Naše obavy byly ale naprosto zbytečné, protože výstava byla již na dálnici u Norimberka značena na světelné tabuli se směrem jízdy. Po zaparkování jsme se vypravili do vnitřních prostor obrovského výstaviště. Uvnitř nás nemile překvapila podlaha, která hodně klouzala. Organizace výstavy byla perfektní. V hale byl po celou dobu výstavy zajištěn precizní úklid, stejně tak byl všude dostatek vody pro psy. Úroveň výstavy bychom jen těžko mohli porovnávat s mezinárodní výstavou v České republice. Vystavovali jsme v kruhu č. 23, kde nás posuzoval rozhodčí Bjarne Soerensen (NOR), u kterého bylo jasné již od posuzování prvních tříd, že upřednostňuje menší, méně statné psy. Archie byl ohodnocen jako SG (velmi dobrý) a umístil se na pátém místě z celkem osmi psů.
Klubová výstava Oslavany 2011
V neděli 18.09.2011 jsme již odpočatí dorazili do Oslavan, kde nás v mezitřídě čekalo šest soupeřů. Konkurence byla opravdu veliká a tak nás více než potěšilo hodnocení pana rozhodčího Geoffa Allena (UK), který Archieho viděl jako V3.

Národní výstava Brno 2011
V sobotu 17.09.2011 jsme s Archiem brzy ráno vyrazili do dalekého Brna na národní výstavu, kde jsme vystavovali v mezitřídě. Na výstavu jsme dorazili po sedmé hodině a Archie byl jako obvykle z cesty velmi unavený a tak byl po celou dobu výstavy také velmi hodný. Výstava byla ale poměrně rychlá a Archie získal od pana rozhodčího Jaroslava Matyáše (SK) ocenění V1 CAC. Z výstavy jsme odjížděli unaveni, ale spokojeni a s krásnou medailí.

Krajská výstava Rokycany 2011
V sobotu 11.06.2011 jsme s Archiem byli na naší první krajské výstavě, ta se konala velice blízko, v Rokycanech, a tak jsme jí nemohli vynechat. Přihlásili jsme se do mezitřídy, ale jakýmsi nedopatřením ze strany pořadatelů jsme byli zapsáni v otevřené třídě. Zpočátku jsme měli obavu, ale nakonec jsme v otevřené třídě zůstali. Na výstavě bylo hodně pejsků různých ras a Archie o některé fenečky jevil větší než obvyklý zájem. I přes toto rozptýlení Archie podal excelentní výkon a ve své třídě dostal hodnocení V1, tedy vyhrál vítěze třídy a poté mezi dalšími třemi pejsky vyhrál i krajského vítěze. Postoupili jsme do závěrečné soutěže o celkového vítěze Rokycan, ale tady už se žádné vítězství nekonalo. Z výstavy jsme si i tak odváželi obrovskou radost a dva poháry.

Speciální výstava Humpolec 2011
V neděli 8.5.2011 jsme se zúčastnili speciální výstavy v Humpolci na závodišti Zlatá podkova. Prostor i kruhy už jsme měli z předešlého dne omrknuté a tak jsme si mohli trochu přispat. Přímo na závodiště jsme dorazili okolo osmé hodiny a hned jsme se potkali u kruhu s Archieho bráchou Gastonem, který přijel z Prahy s Alešem a celou rodinkou. Gaston nás okamžitě všechny velice vřele vítal a měl z nás radost. Za nějakou chvíli opět dorazili Lenka s Markem a Petr s Nickem. Celá naše velká rodinka se šla proběhnout a za malou chvíli jsme vystavovali. Všichni tři bráchové byli v kategorii mezitřída a šli hned po sobě. Vystavovalo se celkem šest pejsků. V neděli jsme se s Archiem umístili na třetím místě s hodnocením výborný3 adostali jsme od paní rozhodčí Gawthorpe medaili. Medaili dostal i Nick a to za čtvrté místo. Nicka v neděli vystavoval majitel a vše dopadlo lépe než předešlý den. Abychom neopomněli Gastona, ten se sice mezi první čtyři nedostal, ale byl úžasný a tomu odpovídalo i hodnocení – výborný. Tímto bychom zároveň ještě jednou pogratulovali oběma pejskům a jejich majitelům a poděkovali Lence a Markovi za podporu a drahocené rady. Pochvalu zaslouží opět i Archie, který byl znovu dokonale klidný a postoj mu šel bezvadně, stejně tak Petr se opravdu vytáhl a vystavoval bezchybně. V neděli jsme si tedy domů vezli zase skvělou náladu, nějaké fotečky a obrovskou radost z medaile a sobotního poháru.
Za zveřejnění určitě stojí hodnocení, které bylo v sobotu i neděli stejné: good balanced dog, good head and ear placement, good reach of neck, straight front, good bone, level topline, good tailset, moved well.

Klubová výstava Humpolec 2011
V sobotu 7.5.2011 jsme s Archiem vyrazili až do vzdáleného Humpolce na klubovou výstavu retrieverů. Na cestu jsme se dali už v půl páté ráno a tak byl Archie hodně unavený. Téměř celou cestu prospal a v Humpolci byl alespoň trochu odpočatý. Do Humpolce jsme přijeli v sedm hodin ráno a šli jsme hned obhlédnout prostor a kruhy. Když jsme vcházeli do prostoru výstavy, trochu jsme dostali strach, kam jsme to přijeli. Když jsme ale přišli ke kruhům, byli jsme nadšení a Archie očividně taky 🙂 Výstava se konala na závodišti Zlatá podkova a tak tu byl obrovský prostor pro koně. V sobotu se ten obrovský prostor proměnil ve veliký psí výběh a za chvíli se všude honilo spousta retrieverů. V areálu bylo několik luk a dokonce i rybník, což potěšilo zejména všechny labíky. Výstava byla dobře organizovaná a tak nikde nevznikaly žádné zbytečné prostoje a nedorozumění. My jsme v sobotu vystavovali v mezitřídě, kde bylo celkem šest pejsků. Když jsme viděli konkurenci, trochu jsme se obávali úspěchu, ale nakonec si Archie a Petr vysloužili od pana rozhodčího Gawthorpe hodnocení výborný 1 – CAC. Můžeme se tedy pochlubit titulem čekatele šampiona krásy České republiky, na což jsme náležitě hrdí a radost byla veliká. Stejnou a možná i větší radost měli i naši chovatelé Marek a Lenka, kteří přijeli z Brna vystavovat našeho bráchu Nicka. Tohle nakonec úplně nevyšlo, ale bráchové si alespoň pořádně zaběhali a mohli jsme hodnotit, jak jsou si podobní. Pochválit je třeba Archieho, který byl na výstavě dokonale klidný a poslušný a v postoji stál jako nikdy předtím. Také Petr se oproti loňsku hodně zlepšil a Archieho vystavoval perfektně. Domů jsme si tedy odváželi pohár za první místo, hodně radosti, fotek a skvělý zážitek.

Mezinárodní výstava Mladá Boleslav 2010
O měsíc později jsme se 28. srpna 2010 zúčastnili opět výstavy v Mladé Boleslavy, tentokrát mezinárodní výstavy. Na výstavě jsme měli čtyři konkurenty a posuzoval nás rozhodčí Zdeněk Antonovič, ten nás viděl jako Velmi dobré 4.
Národní výstava Mladá Boleslav 2010
Další výstava, které jsme se zúčastnili byla národní výstava v Mladé Boleslavy, která se konala 17. července 2010. Tady jsme vystavovali v kategorii mladých a měli jsme dalších sedm konkurentů, přesto se Archie nenechal zahanbit a jako jeden z nejmladších v této kategorii získal hodnocení Výborný 2. Za krásné hodnocení musíme poděkovat lotyšské rozhodčí Tině Šulce. Na národní výstavě v Mladé Boleslavy se Archie setkal se svým bráchou Gastonem, maminkou Rimy a tetou Ajkou.

Národní výstava Klatovy 2010
Jedna z výstav, které jsme se účastnili se konala kousek od Plzně a tak by byla škoda sem nezajet. Výstava se konala 5. června 2010 v Klatovech. Vystavovali jsme poprvé a to v kategorii dorost. Výstava byla nová zkušenost nejen pro Archieho, ale i pro nás. Naštěstí jsme dostali pár instrukcí od Lenky a Marka a také nám dali kontakt na dva super lidičky Danu a Petra, kteří zde také vystavovali a nám moc moc pomohli. Tímto bychom jim chtěli dodatečně poděkovat. V Klatovech na národní výstavě nás posuzoval rozhodčí Miloš Kašpar a odvezli jsme si odtud hodnocení Velmi nadějný 1. Tohoto hodnocení si moc vážíme.

 

Art Spatio Temporal - český šampion

Art Spatio Temporal - Klubový Šampion

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *